![Golden Eye εορταστικό μακιγιάζ στις αποχρώσεις του χρυσού με την προσθήκη ανάλογων βλεφαρίδων ;-)](https://i0.wp.com/www.beautymakeup.gr/wp-content/uploads/2009/12/FalseEyelashBeadsmod.jpg?resize=291%2C421)
Ένα πολύ ωραίο και εναλλακτικό είδος make-up για τις μέρες πριν μετά και κατά τη διάρκεια των εορτών είναι μία πιο ανάλαφρη version των smoky eyes! 🙂
Η χρωματική γκάμα που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε είναι κατά προτίμηση ψυχρών αποχρώσεων, μεταλλιζέ (ασημί – γκρι/χρυσό- καφέ) αλλά και πιο ζεστών-γήινων σε συνδυασμό με χρώματα όπως αποχρώσεις σαν αυτά των φρούτων του δάσους!
Θα προτιμούσα σε αυτό το είδος του μακιγιάζ να προστεθούν ψεύτικες βλεφαρίδες είτε ολόκληρες είτε μισές. Επίσης η προσθήκη μολυβιού kajal σε απόχρωση ψυχρή ή θερμή είναι κάτι το οποίο δίνει ένα επιπλέον στο βλέμμα. Blusher – lip stick/gloss χρησιμοποιήστε κατά βούληση και αναλόγως των αποχρώσεων που θα επιλέξετε.