![caviar&DNA marine mask.jpg](https://i0.wp.com/www.beautymakeup.gr/wp-content/uploads/2011/03/caviarDNA-marine-mask.jpg-.jpg?resize=268%2C120)
Η Caviar&DNA marine mask από την Yellow Rose αρέσει πολύ διότι: είναι μάσκα προσώπου σε μορφή πλαστικής/peel-off. 🙂 Απλώνεται με πινέλο στεγνώνει και αφαιρείται πολύ εύκολα μιας και όταν στεγνώσει μπορείτε να την τραβήξετε και να βγει αφήνοντας ελάχιστα υπολείμματα στο δέρμα.
Η μάσκα αυτή έχει τις εξής ιδιότητες: ενυδατώνει&λευκαίνει την επιδερμίδα έχοντας αντιρυτιδική&συσφικτική δράση στην επιδερμίδα. 😀 Έχει πλούσια σύνθεση σε χαβιάρι και σε DNA αυγών σολωμού. Περιέχει επίσης βιταμίνη C (λευκαντική δράση)&E (αντιοξειδωτική δράση).